0
0

با سلام و خسته نباشید خدمت جناب دکتر.آقای دکتر چندتا سوال داشتم ازتون

پسرم حدود ۵۴ روزشه و شرایط ۴ گانه ریفلاکس رو انجام میدم البته گاها ماساژ نمیدم چون اجازه نمیده و گریه میکنه.الان گاها روزی ۳ ۴ بار بالا میاره اونم اگه زیار شیر بخوره و یا باد گلوشو نگیرم و گاها روزی میشه که بالا نمیاره اصلا.با این شرایط بازم ریفلاکسی محسوبدمیشه و بازم باید اقدامات بعدی رو انجام بدیم؟

قبل یه ماهگی روز ۷ ۸ بار مدفوع میکرد این اواخر از روزی ۳ الی ۵ بار متغیر شده این طبیعی هست یا نه گرسنه میمونه؟و اینکه چند ثانیه قبل مدفوع به خودش فشار میاره اینم مشکل هست یا نه طبیعی هست؟فقط در حد چند ثانیه.

سوال آخرم اینه که آقای دکتر ۲۹ اردیبهشت که ۴۰ روزش بود مطب بودیم وزنش ۴۹۰۰ بود با قد ۵۹ سانت.الان بعد دو هفته ۵۳۰۰ شده وزن گیریش خوبه یا نه؟تعیین حجم هم کردین گفتین خوبه.آیا وزنش خوب پیش میره یا نه؟لازم شیر خشک تجویز بشه براش؟آقای دکتر هر لحظه انگار گرسنشه

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
1
0

با سلام خدمت لیلای عزیز

در مورد سوال اول با شرایطی که شما میفرمائید به نظر شرایط ریفلاکس فیزیولوژیک را دارد و معمولا با رعایت شرایط ضد ریفلاکس مشکل حل خواهد شد. منتهی اگر ببینیم وزن گیری مختل شده است و نیز استفراغهای جهنده ادامه دارد و از طرفی بی اشتهایی شدید دارد و نیز خواب مختل دارد اونوقت ریفلاکس فیزیولوژیک تبدیل به ریفلاکس پاتولوژیک میشود و باید درمانهای آن صورت پذیرد.

در مورد سوال دومتان تعداد اجابت مزاج در روزها و هفته های اول از چندین بار در روز با تکامل دستگاه گوارش به روزانه 3 یا 5 بار کاهش می یابد و نهایتا طوری می شود که اجابت مزاج از روزانه 5 نوبت تا هر 5 روز یک نوبت ، نرمال درنظر گرفته میشود.

در مورد سوال آخرتان با توجه به افزایش وزن ایشان حدود 400 گرم برای 14 روزخوب در نظر گرفته میشود. 🙂

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.