1
0

با سلام خدمت آقای دکتر و عرض خسته نباشید.آقای دکتر پسرم ۴۴ روزشه و چهار روز قبل آوردم مطب معاینش کردین و گفتین رفلاکسی نیست.ولی چند روزه زیاد بالا میاره حتی بعد از آروغ زدن و بعد ده دقیقه از پشت زدن.قبلا یه بار فقط بعد آروغ شیر فقط از بینیش اومد.امروز صبح هم باز ده دقیقع بعد آروغ یهو شیر هم از دهنش هم از بینیش بیرون اومد.کم مونده بودخدایی نکرده خفه بشه.چند روزه اینجوری شده حتی شیر تا دهنش میاد و بیرون نمیریزه.حالت تهوع داره.و گاها انگار چیزی دهنشه و هی مزه مزه میکنه.براش فقط قطره روتفلور و مولتی ویتامین دادین.آیا قطره پدی لاکت خوبه برا رفلاکس استفاده کنم؟چکار کنم خیلی نگران و کلافه هستم.ضمن اینکه قطره کولیک ایز و دایمتکون هم برا کولیکش استفاده میکنم.وزن گیری خیلی مطلوبی هم نداره.روزی دوبار هم شیرخشک ببلاک بهش میدم.لازمه دوباره بیارمش مطب؟برا رفلاکسش چکار کنم خیلی اذیت میشه.

سوال بعدیمم اینکه آقای دکتر موقع بغل کردنش استخونای پشتش صدا میده آیا براش کلسیم یا ویتامین د۳ لازم نیس استفاده کنم؟مولتی ویتامین  dhaدادین براش کافیه؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

با سلام خدمت لیلا یوسفی عزیز

اون موقع هم خدمتتون عرض کردم که شما که قطره دایمتیکون و کولیک از را خودتان خریده اید، دادن آنها با هم اشتباه است. پس اینها را باهم ندهید.

دوم اینکه من هیچگاه با قطعیت اعلام نمیکنم که کودکی ریفلاکس ندارد. مگر اینکه معاینه کاملا نرمال باشد و از طرفی کودک اشتهای خوبی داشته باشد و بالا هم نیاورد. پس با علائمی که میفرمائید احتمالا شروع ریفلاکس در دلبندتان رقم خورده است و باید اقدامات ضد ریفلاکسی را انجام دهیم.

دیگر اینکه دادن روتفلو نه تنها کافی است ، بلکه بسیار بهتر از پدی لاکت است و دادن مورد دیگری لازم نیست.

و نهایتا اینکه صدای مفاصل نشان دهنده هیچ مشکلی نمی باشد.

شما باید ابتدائا شرایط چهارگانه ضد ریفلاکس یعنی ( پرهیز کامل مادر از لبنیات و دمای اتاق 24 درجه و ماساژ شکم و مجرای اشکی و نیز شیب زیر بالاتنه 30 درجه )  را رعایت کنید و اگر با این موارد باز هم بالا آورد، از نظر ریفلاکس دارویش را بعد 2 هفته شروع کنیم.

و در آخر عرض کنم که اگر شیرتان خوب است نیازی به دادن شیر کمکی نیست و فقط وضعیت را بدتر خواهد کرد. اگر بررسی کفایت شیرتان انجام نشده است برای بررسی آن مراجعه نمائید. 💡

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.