1
0

با سلام و خسته نباشید.ببخشید آقای دکتر پسرم ۲۰ فروردین با وزن ۴۱۰۰ و قد ۵۴ سانت به دنیا اومد روز ششم تولدش بردیم دکتر ۳۸۰۰ شده بود ورنش.با توجه به اینکه ده روز اول اصلا سینه نمیگرفت و ما خیلی کم بهش شیرخشک دادیم.روز ۱۵ تولد وزنش رسید به ۴۲۵۰ و روز بیستم تولدش شد ۴۳۵۰۰.حدود ۳۳ روزگیش بردم مجدد دکتر وزنش ۴۸۰۰ بود.دکتر بهم گفت که اصلا شیرم کافی نیست و بشدت بچه گرسنه میمونه و شیرخشک تجویز کردن.آیا واقعا وزنش کمه؟البته روز ۳۳ تولد قدشم حدودا ۵۶ سانت شده.

سوال بعدیم اینکه استخونای پشت وقتی میخوام بغلش کنم احساس میکنم صدا میدن و دکتر قطره آدیزر دادن که شامل ویتامین آ د۳ زینک و آهن هست روش نوشته ۶ ماه به بعد.آیا میتونم برای بچه ۱ماهه استفاده کنم؟بهداشت قطره آ د داده بود ولی من بجای اون ویتوکید استفاده میکنم.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
1
0

با سلام خدمت لیلا یوسفی

من با وزن اولیه 3800 موافقم و اگر وزن 33 روزگیش رو 4800 در نظر بگیریم روزانه 30 گرم افزایش وزن داشته که مطلوب است. در ضمن این وزن رو با شیری به دست آورده که بهترین نوع شیر در عالم است. متاسفانه عجول بودن همکاران در شروع شیرخشک و فرصت ندادن به پستان مادر جهت آداپته کردن خود با میزان نیاز نوزاد باعث شده، که به تدریج شیر مادر کم و نیاز به شیر خشک افزایش یابد. اولا جهت تعیین حجم شیر و معاینه مجاری شیریتان مراجعه کنید، در ثانی حتی الامکان شیر خشک و استفاده از آن را محدود کنید. ثالثا اگر قرار است شیر کمکی داده شود به روش اس ان اس خواهد بود که آموزش آن هم در مطب من رایگان است و شیشه شیر خذف میشود منتهی بهترین زمان زیر 35 روزگی است. در ضمن قطره آدزیر در نوزاد شما به هیچ وجه توصیه نمیشود و برای بالای 4 تا 6 ماهگی است. علت آن هم وجود آهن است که در کودکی با وزن کودک شما فعلا لازم نیست. موفق باشید. 🙂

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.