نحوه بروز کرونا در کودکان

باتوجه به نوپدید بودن ویروس کووید ۱۹ و با بیان اینکه در ابتدا خیلی از اطلاعات مطرح شده راجع به کمرنگ بودن انتقال این بیماری در کودکان ناشی از نقص اطلاعاتی بود.گرچه در اوایل شیوع بیماری، بستری و مرگ و میر در کودکان نسبت به بزرگسالان بسیار کمتر دیده میشد، اما این به آن معنا نبود که کودکان دچار نوع بی‌علامت و کم علامت بیماری نمی‌شوند. کودکان نسبت به بزرگسالان بیشتر در معرض ابتلا به عفونت‌های مختلف از جمله عفونت‌های تنفسی هستند، بنابر این ممکن بود خیلی از موارد ابتلا به کووید ۱۹ در کودکان تشخیص داده نشود.

در اسفند ماه کودکان مبتلا علائم خیلی کمتری داشتند و یا بدون علائم بودند. همین مسئله باعث می‌شد تصور شود کودکان به کرونا مبتلا نمی‌شوند. البته در همان دوران نیز برخی کودکان به علت ابتلا به کرونا بستری می‌شدند، اما این مسئله بیشتر در مواردی رخ می‌داد که کودک دچار یک بیماری نقص ایمنی یا مزمن بود.

ادامه مطلب نحوه بروز کرونا در کودکان

تاثیر ژن های ما بر میزان شدت ابتلا به بیماری کرونا

بسیاری از افرادی که به نوع شدید بیماری کرونا مبتلا می باشند ، افراد مسن و افراد دارای بیماری های زمینه ای مانند فشار خون بالا ، دیابت و چاقی هستند. به نظر می رسد ویروس بالقوه کشنده از افراد نسبتاً جوان و به طور کلی سالم چشمپوشی میکند. اما در مورد همه افراد جوان و سالم اینگونه نیست.

چه عاملی باعث می شود فرد جوانی در اثر ویروس کرونا برای زندگی خود بجنگد و از دستگاه اکسیژن استفاده کند ، در حالی که فرد جوان دیگری علائمی نداشته باشد؟ چه چیزی باعث می شود فردی مبتلا به کرونا به بیمارستان برود و فرد مبتلای دیگر اینطور نباشد؟ و چرا برخی افراد به این بیماری مبتلا نمی شوند؟

ادامه مطلب تاثیر ژن های ما بر میزان شدت ابتلا به بیماری کرونا

علائم پوستی ابتلا به کرونا

آیا روی دست هایتان لکه های قرمز رنگ دارید ؟ آیا روی بدن خود دارای تاول هستید ؟ آیا دارای کهیرهایی هستید که باعث خارش می شوند؟

متخصصان پوست هشدار می دهند که این علائم میتوانند نشاندهنده ویروس کرونا باشند.لکه های قرمز روی دست ها ، تاول های موجود روی تنه و کهیر های خارش دار ، به عنوان علائم احتمالی ویروس کرونا میباشند.

متخصصان پوست پس از بررسی 375 بیمار در اسپانیا ، در مورد پنج علائم پوستی هشدار دادند که ممکن است نشانه عفونت کشنده ویروس کرونا باشند.از متخصصان پوست خواسته شد بیمارانی را که طی دو هفته دچار "انفجار" پوستی بدون توضیح بودند و مشکوک به بیماری کووید 19 بوده یا بیماری کووید 19 در آنها تایید شده است را شناسایی کنند.

ادامه مطلب علائم پوستی ابتلا به کرونا

آزمایش خون برای تشخیص سریع کرونا

تست سرولوژیکی کرونا (آزمایش آنتی بادی مخصوص COVID-19)

ممکن است به ویروس کرونا مبتلا شوید و متوجه آن نشوید. زیرا تمام افرادی که به ویروس آلوده می شوند ، علائم ندارند. اما یک آزمایش خون سریع وجود دارد که به شما میگوید آلوده شده اید یا خیر. این آزمایش ، آزمایش آنتی بادی نامیده می شود. متخصصان امیدوارند که این آزمایش اطلاعات بهتر و بیشتری در مورد میزان شیوع ویروس کرونا برای مسئولان سلامت داشته باشد.

ادامه مطلب آزمایش خون برای تشخیص سریع کرونا

بوی بد دهان کودک: علل و درمان

یکی از سؤال‌هایی که والدین می‌پرسند این است که چرا گاهی دهان کودکشان بوی بدی می‌دهد؟ در این مطلب می‌توانید با نکات مهمی در رابطه با بوی بد دهان در کودکان یا هالیتوز (Halitosis) آشنا شوید.

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
  • علت بوی بد دهان کودک
  • درمان بوی بد دهان کودک
  • لزوم استفاده از دهان‌شویه برای کودک

ادامه مطلب بوی بد دهان کودک: علل و درمان

از چه سنی می‌توان کلاس‌ رقص یا ژیمناستیک را برای کودک شروع کرد؟

کودکان شیرخوار به مقدار کافی تحرک روزانه دارند. از طرفی نیز بهتر است ابتدا بگذاریم تا بچه‌ها به قدر کافی از دنیای شاد و ناب کودکی‌شان به قدر کافی لذت ببرند. اما بعد از یک سالگی می‌توانید کم‌کم کودک را با ورزش آشنا کنید.یکی از کارهایی که کودکان نوپا یعنی در سن بعد از یک سالگی دوست دارند، بالا و پایین پریدن و جست‌وخیز روی تشک یا زیراندازهای نرم است. اگرچه احتمالاً فرزند شما حداقل تا ۲۴ ماهگی قادر به انجام حرکات رقصی مثل پشتک یا بالانس زدن نخواهد بود، اما در تلاشش برای رقصیدن، به او و شما خیلی خوش خواهد گذشت.

ادامه مطلب از چه سنی می‌توان کلاس‌ رقص یا ژیمناستیک را برای کودک شروع کرد؟