بیماری هیدرونفروز در نوزادان چیست؟

هیدرونفروز به گشاد و بزرگ شدن کلیه ها به دلیل جمع شدن ادرار می گویند. و با نام مجاری ادراری هم شناخته شده است. این بیماری زمانی اتفاق می افتد که ادرار جمع شده در کلیه ها نتوانند تخلیه شوند. این بیماری ممکن است در هرجایی از دستگاه ادراری و کلیه و مثانه ظاهر شود. با وجود این بیماری یکی از مشکلاتی که به وجود می آید جمع شدن ادرار در کلیه ها است. درمان این بیماری به عوامل چون شدت بیماری و تحت تاثیر قرار گرفتن کلیه ها بستگی دارد.

ادامه خواندن بیماری هیدرونفروز در نوزادان چیست؟

ترجمه بروشور واکسن اسپوتنیکV

با نام تجاری Gam-covid-vac, با فرم دارویی محلول جهت تزریق عضلانی تولید شده است. . خواص فارماکولوژیک: این دارو در مقابل ویروس Sars-cov-2 ایجاد ایمنی هومورال و سلولی می نماید. . اندیکاسیون: پیشگیری از عفونت جدید کروناویروس(covid-19) در بالغین 18 تا 60 سال. . کنترااندیکاسیون: - آلرژی به اجزای تشکیل دهنده این واکسن، یا واکسنهای مشابه َ- وجود سابقه آلرژی شدید

ادامه خواندن ترجمه بروشور واکسن اسپوتنیکV

نکاتی برای شروع تغذیۀ نوزاد زودرس در NICU

شیر خوردن از سینهٔ مادر برای همۀ نوزادان و به ویژه نوزادان زودرس‌ یا بیمار، مزایای حیاتی و فوق‌العاده‌ای دارد. نوزادان زودرس پس از تولدشان، معمولاً در بخش مراقبت‌های ویژۀ نوزادان یا NICU می‌مانند و ممکن است بعضی از آنها در ابتدا آمادۀ شیر خوردن از سینه‌ مادر نباشند. در این مطلب می‌توانید با راهکارهایی برای شیردهی از سینه به نوزاد زودرسی که در بخش NICU بستری است و چگونگی امکان تغذیۀ نوزاد زودرس با شیر خشک آشنا شوید.

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
  • راهکارهای شروع تغذیه با شیر مادر قبل از توانایی نوزاد در مکیدن
  • راهکارهای شروع تغذیه با شیر مادر بعد از توانایی نوزاد در مکیدن
  • تغذیهٔ نوزادان زودرس با شیر خشک

ادامه خواندن نکاتی برای شروع تغذیۀ نوزاد زودرس در NICU

کرونای انگلیسی چه علائمی دارد؟

به گزارش سایت دکتر کیانور ، گونه جدیدی از ویروس کرونا با سرعت انتقال سریع‌تر در انگلستان کشف شده که در حال انتشار در نقاط دیگر جهان است و به‌دلیل نوع جهشی که داشته، نگرانی‌های جدی را در سطح جهان به وجود آورده است.
نگرانی از شیوع کرونای خطرناک انگلیسی باعث شده تا بسیاری از کشور‌ها سفر اتباع انگلیس را ممنوع کرده و جلوی پرواز‌های خارجی این کشور را نیز بگیرند.

ادامه خواندن کرونای انگلیسی چه علائمی دارد؟

محاسبه bmi در کودکان چاق

در این مقاله قصد داریم موضوع چاقی و محاسبه bmi در کودکان را مورد بررسی قرار دهیم. در رابطه با این موضوع باید به نکته بسیار مهمی اشاره کنیم، چاقی در کودک ها می تواند علت های متعددی داشته باشد و نکته حائز اهمیت این است که چاقی یکی از خطرناک ترین مواردی می باشد که برای یک کودک رخ می دهد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به محاسبه bmi در کودکان و همچنین علت های چاقی در کودکان و راه های مناسب برای کاهش وزن را بررسی کنیم. پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید، زیرا اطلاعات مفیدی را بیان خواهیم کرد.

ادامه خواندن محاسبه bmi در کودکان چاق

مینو محرز: واکسن ایرانی کرونا تا خرداد ۱۴۰۰ آماده است

دکتر مینو محرز : اگر مرحله مطالعه انسانی این واکسن به‌سرعت و با موفقیت طی شود، درنهایت ما واکسن کرونای ایرانی را در اردیبهشت یا نهایت خرداد ۱۴۰۰ خواهیم داشت.» دکتر محرز با اشاره به روند طی شده در تولید واکسن کرونای داخلی، اظهار داشت: «خوشبختانه اقدامات لازم برای تولید واکسن کرونا در داخل با دقت و سرعت در حال انجام است و دو واکسن از واکسن‌های در حال تولید فاز‌های حیوانی را طی کرده‌اند و اگر بتوانند مجوز کمیته اخلاق را دریافت کنند، می‌توانند فاز انسانی کارآزمایی‎های بالینی را هم آغاز کنند که این اتفاق در آینده نزدیک رخ خواهد داد و واکسن‌ها وارد مرحله آزمایش انسانی خواهند شد.»

ادامه خواندن مینو محرز: واکسن ایرانی کرونا تا خرداد ۱۴۰۰ آماده است