از چه سنی می‌توان کلاس‌ رقص یا ژیمناستیک را برای کودک شروع کرد؟

از چه سنی می‌توان کلاس‌ رقص یا ژیمناستیک را برای کودک شروع کرد؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

کودکان شیرخوار به مقدار کافی تحرک روزانه دارند. از طرفی نیز بهتر است ابتدا بگذاریم تا بچه‌ها به قدر کافی از دنیای شاد و ناب کودکی‌شان به قدر کافی لذت ببرند. اما بعد از یک سالگی می‌توانید کم‌کم کودک را با ورزش آشنا کنید.یکی از کارهایی که کودکان نوپا یعنی در سن بعد از یک سالگی دوست دارند، بالا و پایین پریدن و جست‌وخیز روی تشک یا زیراندازهای نرم است. اگرچه احتمالاً فرزند شما حداقل تا ۲۴ ماهگی قادر به انجام حرکات رقصی مثل پشتک یا بالانس زدن نخواهد بود، اما در تلاشش برای رقصیدن، به او و شما خیلی خوش خواهد گذشت.

کودک می‌تواند با کمک یک مربی روی تشک ترامپولین بالا و پایین بپرد، در یک مسیر بامانع چهار دست‌وپا برود و روی یک تختهٔ کم‌ارتفاع تمرین، تعادلش را حفظ کند. بسیاری از سالن‌های ورزشی و مراکز تفریحی کلاس‌های حرکات آکروباتیک مخصوص کودکان نوپا را دارند و این کلاس ممکن است به بهترین بخش هفتهٔ کودکتان تبدیل شود.

کودک بین دومین و سومین سالگرد تولدش برای حرکات پیچیده‌تر آماده می‌شود. او حتی ممکن است شما را با یادگیری آویزان شدن از میله‌های موازی، بالا پریدن روی باسنش در تشک ترامپولین یا سر خوردن روی خرک ژیمناستیک؛ با حضور مربی در کنارش، شگفت‌زده کند.

کلاس‌های رقص ممکن است برای کودکان دو تا سه ساله گزینهٔ بهتری باشند. اگرچه بیشتر کلاس‌های رسمی رقص، مانند رقص باله ممکن است بچه‌های کوچک‌تر از چهار سال را نپذیرند، اما احتمالاً می‌توانید کلاسی مخصوص کودکان نوپا پیدا کنید که روی مقدمات رقص تمرکز دارد و این معمولاً به معنای آن است که به کودکان نوپا اجازه داده می‌شود از حرکت دادن بدن خود با ریتم موسیقی لذت ببرند.

هر کلاسی که به کودکتان اجازه می‌دهد با جهیدن، پریدن یا دیگر حرکات کششی انرژی خود را تخلیه کند، احتمالاً از لحاظ جلب علاقهٔ کودکتان موفق خواهد بود. شاید مهم‌تر از همه این است که این کلاس‌ها او را تشویق می‌کنند که در محیط‌های اجتماعی احساس راحتی بیشتری پیدا کند.

دکترهادی کیانور

دکتر هادی کیانور متخصص کودکان، نوزادان و نوجوانان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تبریز است و بورد تخصصی اطفال و نوزادان را در سال 1393 در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران کسب نموده است. از سوابق کاری ایشان مدیر مسوول نشریه سپیدجامگان( کسب رتبه سوم کشوری) و نیز سردبیر نشریه کیمیا و درمان می باشد. برای مدتی مسوول مرکز بهداشتی درمانی در شهرهای کلیبر و هریس بوده است. سابقه پزشک خانواده منتخب کشوری و پزشک منتخب نظام پزشکی را دارد. مترجم کتابهای نوروآناتومی گایتون و نیز مترجم کتاب آموزش سیستماتیک نوار قلبی سجان می باشد. مولف کتاب داستانهای کوتاه و مترجم کتاب راهنمای کولیک.

یک پاسخ بنویسیدavatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن